Imelikud päevad 27.09.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Olen 24 aastane naine. Mul oli 3,5 aastat Mirena IUD, mille lasin eemaldada mai alguses ning hetkel oleme üritamas saada last. Esimesed kolm menstruatsiooni olid normaalsed, kuid nüüd viimase kolmega olen muutunud veidi murelikuks.
Minu päevad algavad õrna määrimisega ning kui ma midagi füüsilist ei tee, siis nii need ka kestavad. Suurem verehulk eraldub ainult siis, kui käin vetsus. Veidi on selline tunne nagu mu päevade veri ei suuda välja tulla. Kas peaksin muretsema või sellised väga kerged päevad ongi normaale? Enne Mirena IUD mul olid päevad vererohked ning Mirena aeg ei olnud päevi üldse.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Menstruatsiooni veritsus võib ajas muutuda ja on väga individuaalne. Kui korduvalt on päevad ainult määrivalt, siis on soovitav minna kontrolli ja vajadusel lisaks ultraheli uuringule teha ka hormoonide suhtes vereanalüüsid.
Rasestumise toetuseks soovitan kasutada Inovo kapsleid või Inofolicut apteegi käsimüügist.