2 lootemuna 17.08.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Käisin täna günekoloogi juures. Rasedust 6+4.
Arst nägi kahte lootemuna. Ühel olid südamelöögid ja oli ilusti arenenud nagu praeguseks hetkeks peab. Teisel lootel aga südamelööke polnud ja arenenud ka veel ei olnud. Kui suur on see töenäosus et kui uuesti 10 päeva pärast kontrolli lähen et seal kaks südant lööb, või on pigem üks loode juba peetunud.
Aitäh!

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Kahjuks suure tõenäosusega on teise loote areng peetunud. Kui teise loote areng ja kasv on normaalne, siis ühe loote arengu peetus teda ei mõjuta. Sellist situatsiooni tuleb mitmikraseduste alguses suhteliselt sageli ette ja midagi teha ei saa. See on looduslik valik. Muidugi kontrollitakse situatsiooni korduva ultraheli uuringuga.