Kas ma olen rase? 27.07.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Viimane mens. hakkas 19.06 ja nüüd juba tsükli 39 päev ja menstruatsiooni pole hakanud. Eile (26.07) hommikul tegin testi ja negatiivne, aga siis peale lõunat natuke määris ja täna samuti WC-paberil väga helepunast verd näha. Kas võimalik, et olen rase ja tegemist pesastumise verega? Kaitsmata vahekord oli 10.07, pille võtsin, aga oli 2 kuud paus ja oli plaanis selle kuuga alustada minipillidega.
Arstile helistasin 26.07 ja tema soovitas järgmine nädal uuesti helistada, et aeg kirja veretestile, kui test ikka negatiivne. Kas 28.07 oleks liiga vara uuesti test teha?,
Soovin võimalikult ruttu teada, kas rase või mitte, sest raseduse korral on plaanis abort.

Tsükkel on varieervualt 29-34 päeva..

Ette tänades

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Soovitan teil teha vereanalüüsi HCG-le. Seda saate ka ise teha Synlabis. See annab 100% kindluse raseduse suhtes. Kui väärtus on alla 5,0, siis rasedust ei ole ning tegemist on algava menstruatsiooniga. Kui väärtus on üle 100 või kõrgem, siis on tegemist rasedusega.