HCG tase raseduse korral 25.07.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Tegin verest HCG 21.07, tulemus oli 72,09. Tegin ka 25.07 täna ja tulemus 658,23. Ovulatsioon oli mul 6.07 ja viimane menstruatsioon 19.06. Kas selline tõus on okei ja kas see HCG tase natukene madal pole ? Viimase menstruatsiooni järgi peaks rasedust olema ca 5 nädalat. Aga kuna testisin oma ovulatsiooni ja test oli pos 6.07, siis ilmselt sinna kanti jääb viljastumine. Viljastumise järgi peaks rasedus imepisikene olema. Eelmise rasedusega oli ärajäänud menstruatsiooni HCG tase juba üle 1000.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Kuna HCG tase on perioodil 21.-25.07 tõusnud normaalses tempos, siis ma ei näe praegu muretsemiseks põhjust. HCG väärtus üksi pole ennustamiseks piisav, vajalik on jälgida dünaamikat. Normaalselt tõuseb HCG raseduse esimestel nädalatel kiiresti ja kahekordistub iga järgneva 2-3 päeva jooksul. Kui olete väga murelik, siis korrake HCG 27.07.
Heade soovidega,
dr. Katrin Seidelberg