Tsükli taastumine peale aborti 04.07.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Tegin 29.05 5 +3 näd tableti aborti. Piisas vaid suukaudsest tbl, haiglas enam paigaldama ei pidanud, sest emakas oli tühi. Paraku oli 17.06 katkestatud suguühe. 22.06 käisin korralisel läbivaatusel, sel ajal olid ka tugevad päevade valud, arst nägi UHs et nädala jooksul vast peaks päevad hakkama. Nüüd on mitu korda jälle tunda andnud ning olnud tabapärasest tugevamad alakõhuvalud. Olen võtnud valuvaigistit ja no spad. Tahaksin väga loota, et polnud mingit võimalust uuesti rasestumiseks. Hetkel 35 päeva veritsusest möödas (mis kestis 8 päeva ja oli mõõdukas). Millal peaks lõpuks tavaline tsükkel taastuma? Tänan vastuse eest!

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Tavaliselt taastub tsükkel 3-6 nädala jooksul , keskmiselt kuuga. See on individuaalne.
Kui teil selle nädala lõpuks ( kuni 10.-11.07.) ei ole menstruatsioon alanud, siis on soovitav teha rasedustest või HCG vereanalüüs. Kui need rasedust ei näita, siis võite veel rahulikult 2-3 nädalat oodata, sest vahel võib 1 tsükkel ka vahele jääda. Kui teil juuli lõpuks pole mentsruatsiooni tavapäraselt alanud, siis on soovitav minna uuesti kontrolli.