Uriin 22.11.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Augusti lõpus olin kaitsmata vahekorras. Mõned päevad peale seda tekkis alakõhu juurde, nagu lümfisõlmed valutaks ja märkasin uriin on vänge lõhnaga. Menstruaaltsükkel muutus ja voolust oli rohkem. Kuu aega peale vahekorda käisin naistearstil kes tegi suguhaiguste testid, klamüüdia, süüfilisus, gonörra ja pap testi, testid olid negatiivsed. Tupes põletikku ei olnud. Siiski on mul väga vänge lõhnaga uriin mida mul enne ei olnud. Seejärel enne järgmist menstruatsiooni tekkis vahe määrimine, vere ja pruuni segu, paar korda oli urineerimis alguses õrnalt valulik, voolus muutus rohkem kollakaks. Käisin uuesti kuu aega hiljem naistearstil ja vaatas kõik üle, tupes kõik korras, uusi teste ta ei võtnud,kuna neid oli alles võetud. Kirjutas mulle kaheks päevaks metronidasool tupeküünlad ja ütles, et mikrofloora võib häiritud olla kui vahepeal uus partner. Samuti ütles, et teha uriini külv, see oli kõik korras. Kuid siiamaani on mul uriinil vänge keemiline lõhn, viimasel ajal on kõht kinni ja olen keelel märganud lõhesid, mida enne olnud ei ole. Kuna olen kuulnud, et kõik mis organismis on peegeldub keelel. Kui kõik testid ja uriini külv oli korras kas siiski võib olla mingi suguhaigus või võivad need olla seotud üldse millegi muuga? Kas mykoplasma ja ureaplasma oleks välja tulnud uriini külvist, sest neid teste naistearst mulle ei teinud?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, teil pigem mikrofloora muutus, mis seotud uue partneriga. Kuna tupest võetud analüüsid korras ja ka uriinikülv neg, siis soovitaks ikkagi võtta ureaplasma ja mycoplasma tupe kaudu, verest HIV ja süüfilis. Kui need ka korras, siis teil peab mingi muu probleem olema ja seda saaks perearst uurida. Mikrofloorale pakuks käsimüügi preparaate tuppe!. DRKadastik