Analüüsi vastused 20.06.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Nimelt mul tulid sellised vastused günekoloogilt, aga kuna ta on 3nd puhkusel siis närvide rahustamiseks küsin siit ka vastust.

Leukotsüüdid: Vähe leukotsüüte Lameepiteelirakud: Koilotsüüdid, Düsplastilised lameepiteeli rakud, Parakeratootilised lameepiteeli rakud Silinderepiteelirakud: Reaktiivsete muutustega silinderepiteeli rakud Mikrofloora: Pulkbakterid

Lisaks perearstil käies leiti ka et punaseid vereliblesid vähe. Lisaks olen viimased 4-5 kuud pidevalt haige(tugev köha, nohu, tugev väsimus/jõuetus). Covidit põdenud endameelest pole ja olen ka 3x vaktsineeritud. Lisaks üks hommik ärgates avastasin peeglisse vaadates tugevaid verevalumeid silmas(lisasin pildi). Lisaks aastaga kehakaalutõus olnud 16kg(kilpnääre oli korras).

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Emakakaela test näitab HPV kandlust, mis on põhjustanud emakakaelas muutusi. Vajadusel saab seda täpsustada emakakaela lisauuringu ehk kolposkoopiaga. Vastavalt sellele määratakse edasine jälgimise ja/või ravitaktika. Jutt on vähieelse seisundi hindamisest emakakaelal. Kerged muutused võivad ajas ise taanduda, samuti võib keha ise HPV-st ise vabaneda. Väga palju sõltub immuunsüsteemist.
Need muutused ei põhjusta teie teisi kaebusi nagu kaalutõus, verevalumid silmades jm. Nohu, köha, väsimuse-jõuetuse suhtes on soovitav uuesti pöörduda oma perearsti poole. Kindlasti on soovitav üle vaadata oma elustiil, mis puudutab toitumist, liikumist, töö ja puhkuse tasakaalu, psüühilist seisundit ja stressifooni. Vajadusel saate konsulteerida toitumisnõustajaga.