Rasestumine ja analüüsi vastused 16.11.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, naine, 25a, märts 2023 saadik üritanud rasestuda, ei ole jäänud.
Käisin naistearstil ning ühed analüüsi vastused tekitsid hirmu, sest olid referentsväärtustest väljas.

Proovid palus arst anda menstr. 3. päeval.

DHEAS 18.900µmol/L 2.68-9.23
Testosteroon 2.27nmol/L 0.29-1.67
Suguhormoone siduv globuliin 88.10nmol/L 32.4-128.0

Kas antud analüüsi vastused ongi menstr. ajal kõrged või võib viidata millelegi? Uurin, sest uus naistearsti aeg on alles jaanuaris, kuid ärevust on palju.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Teil on meessuguhormoonid pisut kõrgemad. Need võivad mõjutada ovulatsiooni toimumist, kuid alati ei pruugi. See on väga individuaalne. Võivad esineda tsüklihäired, nahaprobleemid , suurem karvakasv. See võib olla seotud geneetilise soodumisega ja kui tsükkel on regulaarne, tsükli teises faasis on progesterooni väärtus üle 15,0, siis muretsemiseks põhjust ei ole. Kui olete üle-või alakaaluline, siis on soovitav oma elustiil ja toitumisharjumused üle vaadata, vajadusel konsulteerida toitumisnõustajaga. Samuti ei ole soovitav teha ainult anaeroobset lihastreeningut ja käia väga sageli jõusaalis, kui seda ei tasakaalusta aeroobne treening ja tasakaalustatud toitumine.