Rasedus ja viljatus 24.05.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mure selles ,et olen üritanud kaasaga nüüdseks 10 kuud last proovinud saada. Käisin ka murega Rakvere naistearsti juures ,kes pidas normaalseks tsükli kõikumist 21-36 päeva. Päevad kestavad 5 päeva ,eelmisel kuul tegin ka testi kuna päevad jäid nädala hiljaks, kuid oli negatiivne. Sellel kuul proovisime uuesti kaasaga ja tegin testi nädal enne kui peaks päevad hakkama tuli aimatav triip aga peale lubatud aega 20 minuti jooksul. Testiks oli biocard , huvi mõttes tegin veel paar testi ja samuti ,oli ka testiks biocard. Kas võib olla tegemist hoopis kuivamistriibuga. Olen väga mures kuna mees käis arstil ja oli kõik korras,tol hetkel ütles ka naistearst et ka minul kõik korras ,kuid ei saa ju olla kui ei jää. Millal on mul võimalik nõuda lisa uuringuid,uus aeg on pandud naistearstile ,kuid teise arsti juurde. Millal peaksin pöörduma viljatus arsti poole ,kas peaksin veel kaks kuud proovima ja üritama või võin juba aja kirja panna sinna. Kuidas uuele naistearstile antud olukorda seletada , kahjuks olen ise hetkel väga mures ja kurb ,et tee mis tahad beebit ei tule. Ümberringi kõik jäävad beebi ootele justkui niisama .

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Rasestumise näitajaks on aasta regulaarse suguelu foonil. Vahekorras on soovitav olla sagedamini. Kõige soodsam aeg rasestumiseks on tsükli keskmine nädal ehk 11-15 päev. Lisauuringuid hakatakse teile tegema, kui te ei ole selle aasta suve lõpuks rasestunud. Püüdke olla rahulik ja mitte üle muretseda, sest liigne stress ja muretsemine ei tule asjale kasuks. Inofolic või Inovo toetavad munasarjade aktiivsust, samuti Pregnacare conseption. Sööge tasakaalustatult ja tervislikult, liikuge ja puhake piisavalt, vältige alkoholi, suitsetamist, liigset füüsilist-psüühilist koormust. Rasestumist mõjutavad väga paljud erinevad faktorid ja sageli ongi kõik korras, kuid keha on liiga pinges ja pikemaaegses stressis, mis võib kogu protsessi pidurdada.