Hilinenud menstruatsioon 10.04.18 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Lõpetasin eelmise aasta septembris pillide võtmise ning kuni veebruarini käis menstruatsioon regulaarselt. Märtsis hilinesid 5 päeva, aga lükkasin seda selle kaela, et olin eelmine kuu haige olnud. Aprilli alguses alustasin akneraviga (doksutsükliin + aselaiinhape). Siiani pole menstruatsioon alanud (6 päeva möödas). Kas antibiootikumide kasutamine võib ka tsükli sassi ajada? Tegin ka 2 korda rasedustesti, need olid negatiivsed.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tetre, Antibiootikumid reeglina ei tekita tsüklihäireid, samas haigus ise võib seda põhjustada. Jälgige oma edaspidiseid tsükleid, kui regulaarsus kadunud, soovitan pöörduda günekoloogi poole. Nädala möödudes tehke veel üks rasedustest.

DRKadastik