Tupe probleem 22.04.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, milles vüib probleem olla.. pikemat aega kord kaob siis tagasi, alumises otsas põletab, hullult higistab vms nii et alukad märjad.. tehtud vaginoosi ravi ja põiele korduvalt.. lihtsalt nii ebameeldiv tahaks teada mis see on ja välja ravida..

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Põletustunne, kipitus ja vesine voolus esineb kandidoosi ehk tupeseene korral. Vaginoosile on iseloomulik valge homogeenne ebameeldiva lõhnaga voolus, mis sügelust ja kipitust ei põhjusta. Bakteriaalne vaginoos ja tupeseen võivad esineda ka koos. Milliseid analüüse on tehtud ja milliseid ravimeid kasutatud, kirjast ei selgu. Soovitan korduva kandidoosi puhul teha ravi fluconazoliga ( on retseptivabalt apteegis). Esialgu soovitan võtta 1 kapsli ( 150mg) ja korduva kapsli 1 nädala pärast. Tuperaviks Flugenil 600. Probleemi kordumisel on siiski vajalik uus läbivaatus ja konsultatsioon naistearsti juures.