Ebameeldiva lõhnaga eritus 03.04.17 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Unustasin tampooni peale menstruatsiooni lõppu eemaldada ning nüüd peale eemaldamist tuleb sealt ebameeldiva lõhnaga eritust. Menstruatsioon lõppes 1 päev tagasi.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Kirjelduse järgi on tegemist bakteriaalse vaginoosiga,mis on tupe bakteriaalse floora häire,kus normaalne laktobatsillaarne floora on asendunud peamiselt anaeroobsete bakterite poolt moodustunud flooraga. Esineb see peamiselt fertiilsus eas naistel,kelle vereseerumi östrogeenikontsentratsioon on normis.
Kuna Teie probleem on mööduv,sest tampooni eemaldamisega Te andsite tupe limaskestale võimaluse regenereeruda,võiks siiski apteegi käsimüügist osta EcoVag tupekuulikesi. Ühes originaalis on 10 tupekuulikest. Kapslitel on sile pealispind,mis muudab nende kasutamise lihtsaks. Edu soovides,Maie Väli