Perimenopausi muutused 15.04.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Viimane menstruatsioon oli vererohke. Kestis pikemalt kui tavaliselt. Lõppes tänasest nädal tagasi. Pesukaitse ja tualettpaber hakkasid paari päeva eest uuesti määrduma. Alakõhus on menstruatsioonile omane valulikus) Nüüd pisut ka sügeleb. Minu küsimus: kas eriarstile on vajalik end igaljuhul ja kiiremas korras kohe registreerida või mahuvad näidustused normaalsuse raamidesse?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Olete perimenopausis ja tsüklihäired, ebaregulaarsed pikemad veritsused on sagedased sel perioodil. Soovitav on kontrolli pöörduda, kui veritsued on rohked, kestavad üle nädala või korduvad lühikeste intervallidega. Oluline on kontrollida emaka limaskesta paksust ultrahelis. Saate vajadusel konsulteerida hormoonasendusravi suhtes.
Klotrimasol kreemi, Canesteni või Flugenil 600 küünlaid võite sügeluse korral vajadusel kasutada.