Imelik surve/kipitus tupes ja pärakus 24.02.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Naistearsti juures käidud ja võetu 7-8 proovi, kõik korras, ei ole põletikke ega haigusi, günekoloogiliselt täiesti terve. Kas see võib olla östrogeeni langusest (perimenopaus) või depressiooni ravimitest või milledtki veel, palun andke nõu?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Kipitustunne võib seotud olla tupes keskkonna muutusega. Teatud seos võib olla üleminekuaja ehk perimenopausi algusega, suurema stressi, toitumisega.
Pesemiseks on soovitav kasutada niisutavat intiimpesugeeli. Võite apteegi käsimüügist proovida Lenitiva kreemi tupe piirkonda ja Hemoprani kreemi päraku piirkonda. Samuti võib sobida Prurigyn kreem.
Püüdke vältida liigset magusa ja nisujahutoodete tarbimist. Sobivad fermenteeritud hapendatud toiduained ( hapupiim, jogurt, keefir, hapukapsas jms.).
Kui kaebused nädalaga ei leevendu, siis palun pöörduge uuesti kontrolli.