Haav peale operatsiooni 10.06.14 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

28.05.2014 tehti emakaeemaldus operatsioon. Haava õmblused eemaldatakse 18.06.2014. Kõik on enam-vähem korras, aga muret teeb haavast immitsev vedelik. Kas see peabki nii olema? Immitseb ainult ühest kohast, muidu haav kuiv. Mida võiks peale panna, või teha? Palun Teiepoolset abi. Väga pabistan ja muretsen. Aitäh!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, väike märgumine on ilmselt seroomivedelik, mis ei tähenda eriti midagi. Võib olla väike reaktsioon niidile. võib olla põhjus rasvkoest erituv vedelik. Soovitav julgelt käia dushi all, panna võite peale astelpaju salvi, saialille salvi või braunovidol salvi. Kõik on apteegist saadaval. Dr Kadastik