Ära jäänud menstruatsioon ja kõhuvalud 04.04.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mul selline mure, et pühapäeval 03.04 pidi hakkama menstruatsioon kuid ei ole veel hakanud. Hetkel on mu menstruatsioon küll hilineneud ainutl kaks päeva aga, mis mind eriti murelikuks teeb on järgnev. Nimelt esmaspäval (28.03) hakkas määrima. Täpselt nagu menstruatsioon oleks lõppemas. Määrimisega aga kaasnesid väga leebed krambid (pidev surve tunne alakõhus) ja paaril päeval märkasin, lisaks pruunile määrimisele, ka limaseid pruunikaid/punakaid tüki laadseid asju. Varem ei ole midagi sellist küll olnud. Hetkel enam määrimist ei ole aga see surve tunne on endiselt alles. Küll mitte kogu aega aga päva jooksul annab ikka aeg-ajalt tunda.
03.03 lõpetasin Nuvaringi kasutamise, mida olin selleks ajaks aasta kasutanud, kuna soovisin vahetada rasestumisvastast vahendidt. Kui Nuvaringi peal olin siis mu menstruatsioon oli väga korrapärane aga enne seda mitte nii korrapärane.
Rõnga vabal nädalal oli ilusti menstruatsioon ja peale seda oli aeg pandud spiraali paigaldamiseks. Eelnevalt anti mulle arsti juurest kaasa cytotec tabletid, mis siis pidin tuppe panem. Kahjuks aga tühistati mu age ära sama päeva hommikul kui pidin minema spiraali paigaldama aga cytotec oli juba võtetud. Peale cytoteci veritsesin nii 4 päva. Uuel nädalal oli uus aeg pandud aga, kuna mul cytoteci ei olnud enam siis arst ei saanud kahjuks spiraali paigaldada, kuid peale seda külastust määris ka natuke aga sellest ma saan aru.
Kas praegune olukord võib olla tingitud sellest, et lõpetasin Nuvaringi kasutmise ja cytotec'ist?
Olen teinud ka kaks rasedustesti, mis mõlemad tulid tagasi negatiivsetena.
Olen hetkel äärmiselt mures, kuna ma keha ei ole varem midagi sellist kogenud.

Suur suur aitäh ette ära!

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Kui enne Nuvaringi kasutamist oli tsükkel ebakorrapärane, siis ka nüüd võib menstruatsiooni algus nihkuda. Nuvaringi kasutamise järgselt tekkinud tuikav valu ja ka määrimine on seotud ovulatoorse menstruatsioonitsükliga, seega muretsemiseks põhjust ei ole. Ka Cytoteci järgne veritsus on selle preparaadi sage kõrvalmõju.
Heade soovidega,
dr. Katrin Seidelberg