Menstruatsioon hakkas 9 päeva varem 06.05.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mul peaks menstruatsioon algama alles 9 päeva pärast, aga algas täna 06.05, pole kunagi nii varem hakanud, et 9 päeva päevadeni veel aega.
Eile 05.05 tuli natuke pruuni voolust,aga hästi vähe, täna algasid päevad, eilsest menstruatsiooni kõhuvalud.
Ma igaks juhuks mainin ära, ei tea kas see vajalik, aga viimane kaitsmata vahekord 29.04

Aitäh ette!

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Suure tõenäosusega on tegemist tsüklihäirega. Normaalseks loetakse tsükli kõikumist kuni +/- 7 päeva. Ebakorrapärase tsükli sagedane põhjus on munasarjade töö häire. Järgmine menstruatsioon algab suure tõenäosusega 4 nädala pärast. Juhul kui eelmine menstruatsioon polnud tavapärane ja kui Te rasestumisvastaseid vahendeid ei kasuta, siis soovitan teha ka rasedustesti.