Milles probleem? 22.03.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 20.aastane ning olen tarvitanud viimase 2.aasta jooksul beebipille. 3 kuud Yasminelle (ei sobinud, meeletud kõhuvalud), ülejäänud aja Jeanine. Täna kasutan viimased 1.5kuud Cerazette. Minu mure on selles, et suvel, kui algas menstruatsioon, oli esimesel 2-3 päeval väga valulik vetsus käia, aga ainult number2 häda teha. Selline tunne, nagu keegi tõmbaks sisu noaga ning kõhuvalud olid tugevad. Olen sama murega pöördunud ka arsti juurde. Tehti läbivaatus, midagi ei leitud ning ei osatud ka öelda, miks see nii on. Kevadel tehti UH, ka midagi ei leitud. Suguhaiguste testid tehtud - kõik korras. Kas võib olla tegu siiski endometrioosiga või on mõni leebem probleem? Päris nii noorelt ka viljatu olla ei tahaks :)

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, Kui teil defekatsioon valulik, siis jääb kahtlus,et teil võiks olla ikkagi endometrioos(süvaendoemtrioos) ja võib olla soolehaaratus ka. Uhs tuleb just seda piirkonad vaadata, usun et väiksemas haiglas ei osata seda otsida kui just pole suunatud palve. Kindlasti annaks vastuse ka MRT uuring kui küsida soole haaratust. Ka günekoloogilisel vaatlusel võiks olla vihjeid sellele diagnoosile.

DRKadastik