Menstruatsiooni tekkimine 12.02.14 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Olen teie patsient olnud juba mõnda aega (viimane külastus oli vist 2012. aasta jaanuaris). Eelmise arsti juures leiti mul munasarjades tsüstid, olin arsti ettekirjutusel pikalt võtnud beebipille ja nende ärajätmisel ei olnud mul regulaarset tsüklit ja mõnikord polnud päevi isegi pool aastat. Teie juures sain ravi (kasutasin mitu kuud Divigeli, sõin raualisandeid, teisi ravimeid ei mäleta) ja regulaarne tsükkel taastus. Poole aasta pärast jäin lapseootele. Nüüd on mu kauaoodatud tütar 10-kuune, keda veel imetan. Menstruatsioon ei ole mul veel alanud. Öine imetamine jäi ära juba lapse 2,5-kuuseks saamisel ja juba mõnda aega on päevas 4 imetamiskorda. Kuna ma ei ela Tartus, siis rasedusaegses ja -järgses kontrollis käisin kodulinnas.

Kuna perre väikese vanusevahega lapsi, siis minu küsimus puudutabki menstruatsiooni algust - kas päevad pole veel alanud ilmselt imetamise tõttu või on võimalik, et vana probleem on tagasi? On seda vastuvõtul läbivaatamisel võimalik kindlaks teha?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Mul on hea meel,et Te rasestusite ja kõik on korras.Kuna Te imetate,siis ei ole tähtis,kas kõik toidukorrad või mitte,aga muretsemiseks ei ole veel mingit põhjust. Ka ei ole praegu mõtet hormoone määrata,sest rinnapiima sekretsiooni soodustav hormoon -prolaktiin,domineerib teiste hormoonide üle,Kui olete imetamise lõpetanud ja siis on kuus kuud möödas ja menstruatsiooni ei ole,siis võiks pöörduda arsti poole.Edu soovides,Maie Väli