Uuringu tulemus 23.02.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, olen 32 aastane naine. Detsembris oli mul raseduse peetumine, mistõttu tegin tabletiabordi. Peale aborti olin paar kuud jälgimisel kuna veritsesin mistõttu järgnes emakaõõne abrasioon 17.02.22. Peale operatsiooni paar päeva määris, kuid nüüd hakkas taas veritsema kogus sarnane nagu päevade ajal kuigi vere värvus helepunane. Läksin siis digilukku ning nüüd vajaksin abi analüûsi tulemuste tõlgendamisega.
Väänilised sekreteeruvad näärmed
Paksuseinaliste veresoonte kimbud stroomas
Retensiooni tunnused puuduvad
Sekretoorne endomeetrium
Endomeetriumi polüüp (funktsionaalne)
Endomeetrium

Eelmistest operatsioonidest on mul teostatud 2x konisatsioon

Arsti aeg on mul alles 30.03.22 ning olen tôsiselt mures kas mu pidev veritsus vôib selle polüübiga seotud olla?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, abrasioonil saadud materjal ei kinnitanud otseselt retensiooni, küll oli polüüp. Selle teke võis olla seotud varasema peetunud rasedusega . Polüüp võib tekkida peale raseduse katkemist ja sellest ka veritsusega seotud kaebused.Miks teil uuesti tekkis veritsus ,võib olla põhjuseks, et abrasioonil ei eemaldatud retensioon(mida ei saadud lihtsalt kätte või oli polüüp, mida ka ei eemaldatud täielikult. Tänapäeval on eelistatud hüsteroskoopia, mida tehakse silma kontrolli all ja selle käigus saab kogu patoloogilise limaskesta eemaldada. Abrasioon on pime meetod ja matejali saab selle käigus kätte umbes 40 %.Tuleks teha ultraheli uuring ja kui limaskest on ikkagi paks, siis igaljuhul vajalik seekord ainult. hüstroskoopia. Kuii limaskest on õhuke, siis võib tegemist olla põletikuga või tsüklihäirega. DRKadastik