Kas ma vöin rase olla? 06.01.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Selline mure, et päevad pidid algama 3.jaanuaril. Tänaseks pole alanud ja viimased päevad on sellised krambid nagu hakkaksid, veidi leebemad krambid küll, kuid pole alanud. Olen teinud päris mitu rasedustesti, kuna siin eelmine nädal oli pruunikat määrimist. Lõunauinakuid olen hakanud tegema ja viimased päevad olid 04.12-08.12.21.Täna hommikul tegin “clearblue” rasedustesti ja seal on nagu teine hele triip, mida on hästi palja silmaga näha, õhtuks on ta juba päris tumedaks läinud. Et kas triip on triip ehk ikkagi võin olla lapseootel?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 22-aastane

Esimene raseduse tunnus on menstruatsiooni peetus ehk menstruatsiooni hilinemine. Teine positiivne rasedustest. Rasedustest tuleb teha hommikusest uriinist ja korrata üks kord nädalas samal päeval. Väga väikese raseduse korral ongi enamasti rasedustest nõrgalt positiivne.
Alati võite pöörduda SynLab ja ise tasudes tellida rasedushormooni HCG.
https://synlab.ee/arstile/tasuta-testimine-ja-noustamine/
Lisaks HIV testile on tasuta ka B- ja C-hepatiidi analüüsid, tasulise teenusena saab vajadusel end testida HCG jm.
Tähtsaim, et teeksite otsuse, mis saab edasi võimalikust rasedusest.
Alati saate pöörduda noorte nõustamise keskustesse.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur 24/7