päevade edasilykkamine 22.11.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Austatud dr. Galina Litter,

Küsisin Teie käest paar nädalat tagasi, kuidas Minuleti vöttes oleks vöimalik päevi edasi lükata. Vastasite, et peaksin jätkama teise pakiga. Sooviksin igaks juhuks üle täpsustada, kas ma sain öigesti aru. Kui ma kaks pakki järjest vötan, ka siis vöin selle teise paki pooleli jätta ka enne kui pakk tühjaks saab? Käisin Teie vastuvötul, kuna mul olid tsüklihäired. Kas kahe paki järjest vötmine vöib tsükslihäired tagasi tuua?

Ette tänades

Helle

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Tere Helle!

Kuna Minuleti tablettidel on ühesugune koostis, võite võtta neid edasi. Võimalikult kiiresti tuleks siiski teha 7-päevane paus, nagu tavaliselt. Nagu Te võisite aru saada, ei kuulu ma "päevade edasilükkamise ja tagasilükkamise"

tuliste pooldajate hulka. Eriti kui patsiendil on menstr. tsükli häired. Põhjused, mida patsiendid nimetavad, on enamasti mittemeditsiinilised. Tegelikult on muid, ohutumaid võimalusi. Alati küsin patsientide käest enne reisi, kui nad soovivad ilmtingimata menstruatsioonivaba perioodi: kas soovite ujumise või seksimise pärast? Lahendusi on mitmeid.

Olen veendunud, et kõik registreeritud ravimid on läbinud mahuka teadustöö, uuringud jm. olulise. Ravimite soovitused on ka asjatundjate poolt loodud.

Parim võimalus on lahendada probleeme koos arstiga vastuvõtul.

Lugupidamisega,

naistearst G.Litter