Kusepidamatus 11.03.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen 40 aastame naine. Kaks korda sünnitanud. Viimane sünnitus 11 aastat tagasi.Olen hädas vahetevahel kusepidamatusega.Näiteks kui köhin või aevastan. Või naeran südamest.

Olen olnud aastaid ülekaalus. Lugesin kuskilt ajakirjast, et parim trenn selleks oleks tupelihaste harjutused. Kas saaksite mulle täpsustada kuidas ja kui palju neid peaks päevas tegema? Ka vahekorra ajal ei saa ma orgasme, kas see on sellest tingitud, et mul puuduvad tupe lihased? Kas seda on ka võimalik opereerimise teel parandada?Tänan teid Kaire

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Kuion tegemist pidamatuse raske astmega soovitaks teha operatsiooni teie vanuses. Lihtsamate vormide puhul aitavad ka vaagnapõhjalihaste harjutused ja peatselt apteeki müügile tulnud Vagitrim kuulikesed. Konkreetselt sellise probleemiga tegelen ise Tartus ja olen teinud neid operatsioone. Tallinnas teeb neid operatsioone dr N.Tomikas Pelgulinna naistehaiglas.