tundmine 26.02.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, minul on selline küsimus, mis on vaevanud juba pikemat aega: kas see on normaalne, kui naisterahavas ei tunne günekoloogilisel läbivaatusel seda kui arst teda sõrmedega seestpoolt uurib, näiteks põletiku uurimine, et kas on valus jne. samuti ei tunne mehe peenist suguühte ajal tupes kaugemal kui ainult sissekäigu juures? (kuigi orgasme kogen sageli ka asentites, kus kliitor jääb stimuleerimata). Küsimus on just selles, et kui ma midagi ei tunne, ka seda, et arst sõrmedega kompab, kas siis on üldse võimalik vastata arsti küsimustel, kui ta küsib, et kas te tunnete midagi siit ja nüüd siit.
Aitähh vastamast!

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Kui Teil valulikkust vaginaalse vaatluse ajal ei ole, Teie analüüsid on korras ja tupe kaudu Teie naistearst patoloogiat ei leia on suure tõenäosusega Teiega kõik korras ( st günekoloogilist patoloogiat ei ole). Tupe tundlikkus võib olla erinevatel naistel erinev.
Tervitades Aire Sekavin