Loote hüpoplastiline ninaluu 24.09.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Mure selline, et käisin OSCAR-testil ja rasedus hetkel staadiumis 12+4. Tegelikult sain teada ka lapse soo - poiss. Kuigi uuring lõppkokkuvõttes läks hästi ja arst ütles, et muresid ei ole ning lisauuringud teha samuti ei ole tarvis, siis jäi kripeldama asjauolu, et ninaluu ei ole veel täielikult välja arenenud. Samas hinnati lapse Downi sündroomi riski madalaks (1:965), (korrigeeritud risk 1:3895). Arst põhjendas seda ka sellega, et poisslaste areng toimub aeglasemini.

Kas või kui palju peaksin hetkel siiski muretsema? Kas oodata ära 20.nädala uuring või siiski paari nädala pärast lasta teha lisauuring?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Teil on näitajate järgi kõik korras. Selles raseduse suuruses on ninaluu millimeetrites ja oluline on, et luulist komponenti on visualiseeritud. Tegelikult võite rahulikult oodata loote anatoomia ultrahelini, kuid südamerahustuseks võite korrata ultraheli 14-15 rasedusnädalal.