papilloom viirus tüvi 18 16.09.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Sain diagnoosi hpv 18 - positiivne. Öeldi, et ravimatu viirus ning tuleb lihtsalt kontrollis käia regulaarselt. Samas võib organism sellest ise paraneda.

Tekkisid lisaküsimused selles osas, et kui mina ja partner mõlemad oleme haigestunud, siis kas me nakatame üksteist pidevalt uuesti ja tänu sellele pole sellest ka võimalik üldse paraneda? Kuidas vältida seda, et terveks saamise võimalus oleks maksimaalne?

Kuidas mõjutab papilloomviirus meest? Kas ka tema peaks kontrolli minema?

Lisaks oleme mõlemad eelnevalt suguhaiguste kontrollis käinud ning vastused olid negatiivsed. Kas antud haigust võib ka mingit muud moodi saada kui sugulisel teel?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! HPV infektsioon on kõige sagedasem seksuaalsel teel leviv infektsioon. Meestel tekivad kondüloomid eesnahale ja sugutilukile, Ravi võib olla nii medikamentoosne kui kirurgiline. Kui HPV infektsioon kulgeb subkliiniliselt,siis ei ole ravimine vajalik ja piirdutakse jälgimisega..Seksuaalpartneri ravi ei ole vajalik.
Edu soovides,
Maie Väli