Tupeseen? Herpes? Mida teha? 20.08.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, mureks selline asi, et umbes nädal või veidi rohkem tagasi tekkis tugev sügelus tupepiirkonnas ning erituma hakkas suurel hulgal voolust mis oli veidi nagu kohupiimjas. Viimase kolme päeva jooksul on kõik tupemokkade vahele jääv läinud täiesti paiste, tupemokkadel on kärnadega haavandid, urineerimine on kohutavalt valus ja juba teist päeva on 39° palavik, mis alla ei lähe. Aja naistearsti juurde sain alles kuu aja pärast aga ma arvan et preguses olukorras võiks võimalikult kiirelt tegutseda.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Selliste kaebuste korral soovitan pöörduda EMO-sse. Suhteliselt kõrge palavik näitab, et tegemist ei ole ainult tupeseenega. Teil on segainfektsioon. Tupeseen, herpes ja vajate selles suhtes kohest ravi. Välistada tuleks ka äge põiepõletik.