PAP testi analüüsitulemus 30.07.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Käisin naistearsti juures ning tegime PAP analüüsi, digiloost näen tulemust kuid ei oska seda tõlgendada. Minu arst on puhkusel ning tema saan alles kätte 12.08. Liiga pikk aeg ootamiseks. Kas mul on põhjust muretseda, panen siia tulemused:
Eksfoliatiivne materjal
Günekotsütoloogiline uuring
Materjal võetud emakakaelast. Proov on adekvaatne. Lameepiteeli pindmise ja vahekihi rakud. Metaplastilised lameepiteeli rakud. Esinevad endotservikaalsete rakkude kogumikud. Kokiline mikrofloora. Clue rakud. 373887005 ((NILM) Intraepiteliaalne lesioon või pahaloomulised muutused puuduvad) Skriinija: Maire Frolov

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Teie emakakaela test on rakkude poolest korras. Midagi ohtlikku ei ole ja järgmine PAP test on soovitav teha 3 aasta pärast.
Mikrofloora kirjeldus näitab tupes mikrofloora tasakaalu häiret ehk bakteriaalset vaginoosi. Oluline on tupes piisav probiootikumide hulk, mida saate lisaks manustada küünalde, kuulikeste või tablettide näol apteegi käsimüügist ( nt. Floragyn, Ecocillin, Clogin elle). Toidus võiksite tarbida piisavalt naturaalselt hapendatud toiduaineid. Pesemiseks on soovitav kasutada probiootikumidega intiimgeeli või-vahtu.