Uuringu Kirjeldus 09.06.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Mida see uuringu vastus täpselt tähendab?
Kas polüüpias moodustis võib olla midagi halba?
Polüüpjas moodustis. Paksuseinaliste veresoonte kimbud. Ümmargused prolifereeruvad näärmed. 11314008 Endomeetriumi polüüp 278867007 Endomeetrium

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Teil on diagnoositud polüüp emakas. Tegemist on emaka limaskesta healoomulise kasvajalise vohandiga, mida esineb sagedamini vanuses 40+. Emaka polüübi teket soodustavad muutused naissuguhormoonide tasemes ( eelkõige vanuses 40-50) ja rolli mängib ka geneetiline eelsoodumus.