Tsükliväline määrimine 27.06.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Võtan pille lydnette 20 ja menstruatsioon peaks hakkama 2.07.2021,kuid alates eilsest(26.06) on tekkinud kergelt pruunikat veresegust määrimist
Kas peaksin muretsema ja pöörduma erakorralisse?
Oma arsti juurde aeg on alles septembris
Mainin ära et kuna eelmise aasta lõpus tehti pap test ning see polnud korras nö emakakaela düsplaasia käisin 2021 veebruaris emakaela konisatsioonil.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, pillide foonil võib veritsuse periood pisut nihkuda, seega võtke pille aga skeemi järgi edasi. Võimalik et see periood jälle taastub mõne aja möödudes. Erakorralisse pöörduma kohe kindlasti ei pea, piisab jälgimisest, septembris ongi õige aeg arsti juurde minna. Erakorralisse lähete siis kui tekib tugev verejooks väljaspool oodatud perioodi.

DRKadastik