Menstruatsioon liiga pikk 15.06.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Menstruatsioon kestab juba 16. päev ja ei taha kuidagi lõppeda. Eelmine menses kestis 5 päeva, kuid eelmise tükli 13. päeval hakkas verd tulema ja määris peaaegu pärvadeni välja. Käisin koheselt ka naistearstil, kes tegi UH ja võttis põletikule proovid, UH näitas, et emaka limaskest adnomüootiline, proovid olid korras. PAP test oli tehtud sügisel ja see oli korras. Arst soovitas panna Mirena, mis paigaldati kohe peale eelmisi päevi, mis olid 19.05-13.05. Väheke määris, aga muidu oli kõik hästi. 29.05 hakkas väga tugev alakõhuvalu vasakult. Pöördudin EMOsse, kus tehti vereproov ja uriiniproov, need olid korras. Tehti ka kompuuteruuring, kust selgus, et munasarjatsüstid olid 3mm. 31. Mai hakkas uus menses, mis ei ole tänaseni lõppenud, kestab juba 16. päev. Olen juba päris mures, mis seda võib põhjustada. Kas spiraal, munasarjatsüst või minu emaka limaskest? Kas peaksin pöörduma uuesti arsti vastuvõtule ning kas oleks veel vaja teha mingisugused uuringud?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Saan aru Teie murest . Peale spiraali paigaldamist läheb mööda paar kuud enne kui olemasolevad vaevused kaovad. Mirena paigaldamise otsus oli õige,sest adenomüootilise muutuse tõttu emakas on vaja pikaajalist ravi kollaskehahormooniga. Aga ilmselt ei olnud emaka limaskest viimase vereeritusega täielikult irdunud ja nüüd kui spiraal on emakas on esialgu emaka kontraktiilsus vähenenud. Ka imenduvad need 3mm läbimõõduga munasarjatsüstid paari kuuga ära.
Edu soovides,
Maie Väli