Гормональная спираль 14.06.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Добрый день!
Можно ли испытывать оргазм если стоит гормональная спираль? Боюсь, что она может куда- то переместиться и нанести вред( попасть в брюшную полость или т.п), поскольку матка начнет сокращаться во время оргазма?
Спасибо за ответ.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 27-aastane

Tegemist on ESS emakasiseste hormonaalsete süsteemidega Mirena, Kyleena, Fleree.
Kogemustele toetudes ei ole kuulnud, et spiraalid ja ESS-d orgasmide ajal perforeeriksid emaka, küll aga on seda juhtunud paigaldamistel.
Alakõhuvalu kaebuste tekkimisel peaks koheselt pöörduma naistearstile intravaginaaseks ultraheli-uuringuks, kontrolliks. Küll on mitmed patsiendid loobunud minipillidest ja ESS-st libido languse tõttu.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7