Millise arsti juurde peab minema? 02.06.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mul võibolla täitsa loll küsimus aga millise arsti poole tuleks päraku sügelusega pöörduda? Perearstile minna ei soovi.

Suured tänud vastuse eest !

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Päraku ümber sügelust põhjustab kõige sagedamini seen. Kasutage Klotrimasol kreemi, tehke korralik kuur suukaudsete probiootikumidega. Püüdke igapäevaselt juua rohkem vett, keefiri, hapupiima, süüa naturaalselt hapendatud toiduaineid. Vältige magusat, valgejahutooteid, magusaid mahlu, alkoholi. Pesemiseks kasutage apteegi käsimüügist probiootikumidega intiimgeeli. Soovitav on mitte kanda väga tihedaid liibuvaid pükse, stringe, mitte kasutada igapäevaselt pesukaitsmeid.
Kui teil kaebused paari nädala jooksul ei leevendu, siis on soovitav pöörduda günekoloogi ja/või proktoloogi poole.