Rasestumise soov 19.01.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Olen 25 aastane, varasemalt rasedust ei ole olnud. Küsimus selles, et lõpetasin 6.09.20 nuvaringi kasutamise (8aastat kasutanud), alustasin kasutamist ebaregulaarse tsükli pärast. Sellest ajast kui lõpetasin kasutamise, toimus menstruatsioon ebaregulaarselt. Jaanuari keskel 2021 määras arst duphastoni 10 páevaks ja sealt edasi Jeanine pillid 6 kuuks. Vaatlusel selgus ka, et munasarjad on tsüstilised.
Kas nii pikk pillide kasutamine on näidustatud või on ka muid variante, sest soov oleks ikkagi rasestuda?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Tsüstilised muutused munasarjades on loogiline leid ultrahelivaatlusel.NuvaRing pärssis ovulatsiooni ja sellest ka muutused.
Praegu määratud raviskeem tundub olevat hea - duphaston kutsub esile menstruatsiooni,et saaks jätkata Jeanine pillidega.
Kuuekuuline ravi on skeem,aga alati võib teie günekoloog ravi varem lõpetada kui soovite varem rasestuda.
Edu soovides,
Maie Väli