Menstruatsioonieelne väsimus 14.01.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Viimase paari kuu jooksul olen märkanud, et tunnen end liiga väsinuna ja unisena u nädal aega enne menstruatsiooni kuni menstruatsiooni alguseni: võin magada ka kauem kui 12 tundi päevas (mitte iga päev, aga tavaliselt on selliseid päevi 1 või 2). Ka päeval tunnen end depressiivselt ja väsinult ja tunnen ärrituvust.
Üldiselt kogu elu kvaliteet on u nädal aega sellest häiritud.
Muretsen, et äkki on see kuidagi seotud mu kilpnäärme probleemiga (E03.8 - Muu täpsustatud hüpotür[e]oidism), mille tõttu võtan ravimeid ja mis peaks olema kontrolli all - perearst ütles, et kilpnäärmega peaks olema asjad korras. Siiski mõtlen, et millest see väsimus võib olla (ja miks ta nii tugev on) ja kas peaksin minema arsti juurde. Võtan ka antidepressante, mis peaksid tujuga aitama, ent sel nädalaajasel ajal ei aita.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Kui vaevused tekivad enne menstruatsiooni ja leevenduvad peale menstruatsiooni,siis on tegemist premenstruaalse sündroomiga. Kui Teil oleks vaja ka rasedusvastast käitlust,siis soovitaksin Teile antibeebipille,mille tarvitamisel on organismis hormoonide kõikumine väike võrreldes tavapärase tsükliga. Kindlasti soovitan jätkata antidepressantide kasutamist.
Aga esialgu soovitan osta apteegi käsimüügist Agnucastoni tablette. Võtke neid iga päev üks tablett ja ( ka mensruatsiooni ajal) ja ajaliselt vähemalt kolme kuu vältel.
Edu soovides,Maie Väli