Lesioon 15.05.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.

Hiljuti käisin naistearstil, uh, pap ja teised analüüsid korras, küll aga jäi meelde arst ütles, et emakakael natuke punane aga see võib olla sünnitustest.
Nüüd lugesin digiloos kirjas ka emakakaelal lesioon. Kas see tähendab halba? Kas peab veel uuringuid tegema? Arst ei öelnud midagi selle kohta.
Kas rasestuda üldse tohib või muutub lesioon ohtlikuks?
Eelmise aasta nov oli kirurgiline puhastus 10 nadal peetunud rasedusnädalal ka, kas see võis sellest tekkida?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Lesioon tähendab antud juhul emakakaelal limaskesta punetavat ala. Sageli on tegemist sünnitusjärgse kaelakanali limaskesta väljapöörde ehk ektroopioniga. See ei ole midagi ohtliku ja muretseda ei ole vaja. Kui teie PAP test on korras, HPV kandlust ei ole, siis on teie emakaakelaga kõik korras. Võite rahulikult rasedust planeerida. Emakakaela kontrolli suhtes on oluline jälgida oma sünniaasta alusel sõeluuringu tegemise aastat.