Päevad 2 korda kuus 18.05.20 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere mul olid päevad 28 Aprill kuni 5 Mai ja nüüd algasid 16 Mai jälle uuesti. Mingeid muid kaebusi ei ole. Tarvitan südame rütmihäirete ja vererõhu stabiilse hoidmise ravimeid ja päevade ajal ka raua tablette kuna raud kipub alla minema. Spiraali ei ole ,beebipille ei tarbi, suguelu on harv kuna abikaasa enamus aega välismaal. Kui see nüüd võib viidata tulevale menopausile siis millega saan ennast aidata ja kas see võib siis niimoodi sümptomeid anda aastaid enne kui päriselt algab päris menopaus? Päevad on olnud viimased kuud valuvabad ja ka mitte eriti vererohked peale detsembris tehtud opi kus elektroodi abil tehti õhemaks paksenenud emaka vaheseina.( loodetavasti oskasin seletada õigesti)

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Arvan,et see ei ole veel viide võimalikule algavale menopausile.Viitasite ju ise,et detsembris on tehtud emaka limaskesta abrasioon. Tavaliselt ongi emaka limaskesta paksenemise põhjuseks östrogeensete hormoonide üleproduktsioon. Kui niisugune düsfunktsionaalne verejooks hakkab korduma,siis võiks kõne alla tulla m,tsükli 16-25 päevani kollaskehahormooni manustamine. Suure tõenäosusega ei ole siin tegemist orgaanilise haigusega ja ravi pole alati vajalik.
Edu soovides, Maie Väli