Päevad on verevaesed 11.04.20 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Tahtsin minna selle murega arsti juurde, aga siis tuli eriolukord ja ma ei julge kodust välja minna, seega otsustasin, et küsin siin nõu.
Nimelt eelmise aasta lõpus olid päevad täiesti tavalised, verevoolus oli täiesti normaalne. Siis aga hakkasin novembris aktiivselt seksima oma oma noormehega, nüüd juba paar kuud järjest on päevad üsna verevaesed, mõni kord on natuke rohkem verd. Päevad on aga regulaarsed ja kestavad 3 vahel harva 4 päeva (alati on olnud nii), vahel on krambid kergelt. Tegin veebruaris hirmust rasedustestid, kõik olid negatiivsed, me oleme kogu aeg olnud kaitstud vahekorras (kasutanud kondoomi). Ma ei võta pille, aga olen kaalunud spiraali või muid lahendusi, aga jällegi, praegu ma karantiini ajal ei julge kodust välja minna, et arstile minna. Nüüd on alati päevade tulles kuidagi hirm, et kuigi nagu on päevad, siis paneb ikkagi muretsema.
Tervis on hea, ma olen natuke lugenud enda rahustamiseks ja mingisuguseid muid sümptomeid mul ei ole. Rinnad on tundlikud enne päevi, aga see on mul alati olnud enne päevi.
Ma ise ei tunnetaks ka, et mul stress oleks ja praegu ma ka aktiivset raske koormusega trenni ei tee.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!

Ma ei näe muretsemiseks põhjust. Menstruatsioonivere hulk võib olla tsükliti erinev, see sõltub emaka limaskesta paksusest ja see omakorda tsüklit reguleerivate naissuguhormoonide tasemest. Rasedustest on olnud negatiivne, seega on rasedus välistatud. Soovitan kindlasti kondoomi asemel hakata kasutama rasestumisvastase vahendina kas pille või hormoonspiraali. Praeguses eriolukorras on võimalik saada konsultatsiooni ja retsepti pillidele ka telefoni teel, pöördudes Noorte nõustamiskeskuse poole.