Anovulatoorne tsükkel? 05.12.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Sel kuul ovulatsioonitestid ovulatsiooni ei näidanud. Küll olid oletatava ov ajal torked vasakus munasarjas (mul on alati ov ajal, ka siis kui test näitab ov, torked vasakus munasarjas). Eelmine menstruatsioon algas 04.nov, 30 nov olid kergete krampide taolised valud kõhus ja paari tunni pärast kerge verejooks. Päevi pole hakanud (tavaliselt korralikud päevad kestusega ca 6 päeva), tsükkel tavaliselt 25-28 päeva. Rasedustest oli 03.12 negatiivne. Millega võib olla tegu? Tsüklihäire? Anovulatoorne tsükkel? Millegipärast on vohama hakanud ka tupeseen ning perearsti juures tehtud vereanalüüs näitas monotsüüte 10,1 (veidi kõrgem).

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Ma vist juba vastasin sellele küsimusele ja sain nüüd ka teada,et 3.detsembril oli rasedustest negatiivne.Soovitan siiski rasedustesti veel korrata.Kui endiselt negatiivne,siis paluge perearstil välja kirjutada duphastoni tablette,10 mg päevas 10 päeva.See ei ole küll tupeseene ravi,aga anovulatoorse m.tsükli korral kutsub esile menstruatsiooni.Edu soovides,Maie Väli