Ebamugavustunne peale vahekorda 28.03.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

1. Selline mure - peale vahekorda on ca ööpäeva jooksul alakehas suur ebamugavustunne ja kõht alates nabast on kõva. Mitte ei kipita ega ole teravalt valus. Lihsalt selline tunne on, et kogu alakeha on turses - nagu terve soolestik oleks paistes, valu on pigem selline tuim ja ühtlane. Juhtub, et tupest tuleb ka õrnalt roosakat voolust. Olen sellega hädas alates esimesest sünnitusest 8 aastat tagasi. Arstid on üle vaadanud ja pole midagi halba leidnud ( välja arvatud polütsüstlised munasarjad ).

Olen täitsa nõutu. Ei tahagi enam vahekorras olla, sest peale ilusat elamust on järgmine päev täiesti aia taha läinud. Mida soovitate Teie?

2. Mida peaks teadma 8-aastane tüdruk sugulisest küpsemisest ja seksuaalelust? Kas neist teemadest on veel vara rääkida?

K.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud K.!

1. Kas võiksite kahtlustada sagedast orgasmi puudumist? See on üks kroonilise alakõhuvalu põhjustest (KAV). Varem kasutati terminit Pelviopathia spastica (spastiline pelviopaatia-"ebamugavus" väikevaagnas). Põhjuseks on vere kogunemine väikese vaagna süsteemi, mis ei lahene (võrrelge meestel).

Polütsüstilised munasarjad PCOS- polütsüstiliste ovaariumide sündroom on kaasasündinud hormoonmuutus, mis võib anda menstr.tsükli häireid.

Põletikud peaksid olema välistatud.

-Soovitan mitte mõelda negatiivsest juba ette

-rääkida mehega oma ootustest ja probleemidest

-parandada seksuaaltehnikat

Kui Teil on veel sünnitamise plaan, kaaluge teisi kontratseptiivseid vahendeid.

2. Õige aeg on vastata lapsele arusaadavalt ja positiivselt tema küsimustele. Kasulik on osta lastele mõeldud anatoomia ja inimeseõpetuse raamatuid.

Naistearst Galina Litter