kolmefaasiline pill 27.03.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

võtan juba mõnda aega kolmefaasilisi pille Tri-Minulet. Olen 25.aastane.

Mind huvitaks just see, et kas kolmefaasilised pillid võiksid olla kuidagi naise organismile kahjulikumad kui madalama hormoonisisaldusega pillid? Olen lihtsalt kuulnud seisukohti, et neid kirjutatakse harvemini välja.

Tänan.

Karol

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere,Karol! Ma ei arva,et kolmefaasilised pillid on kahjulikumad kui ühefaasilised.Kolmefaasilistes tablettides on püütud järgida menstruaaltsükli normaalset östrogeeni-progesterooni suhet.Kui Teile see preparaat sobib,ei ole mõtet ravimit vahetada.