rasedusvastased tabletid 18.12.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Mul on selline mure.Umbes 5 aastat tagasi alustasin rasestusvastaste tbl võtmist ja võtsin 3 aastat Tri Regoli. Siis külastasin naistearsti ja ta ütles et kuna ma olen nii pikka aega võtnus ühtsid tablette on vaja vahetada.

Ta kirjutas mulle Logesti,kuid see mulle esi sobinud,siis määras ta Merciloni.Seda võtsin umbes aasta,kuid tekkis libiido langus ja pidevad veritsused.Siis läksin teise arsti juurde ja palusin uuesti määrata Tri Regoli,kuna need sobisid mulle kõige paremini.

Ta oli selle üle väga imestunud ja andis mõista,et Tri Regol ei ole kõige parem, ma ei saanud täpselt aru miks. Nüüd olen taas võtnud Tri Regoli 2 kuud,muidu olen rahul,kuid on tekkinud selline asi,et rinnad on muutunud väga hellaks,varem pole ma seda täheldanud.

Minu palve on,et äkki te saate öelda kas see on normaalne,võibolla pole Tri Regol tõesti kõige parem variant!?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Varem Te kasutasite TRI-REGOLI,mis on kolmefaasiline tablett.Kolmefaasilistes tablettides püütakse järgida menstruaaltsükli normaalset östrogeeni-progesterooni suhet.Hiljem kasutasite ühefaasilisi madala östrogeenisisaldusega preparaate -LOGEST ,MERCILON ,mille kõrvaltoimeks on sageli veritsemine.Milline preparaat on Teie jaoks kõige parem variant,on kirja teel raske vastata.Esialgu oletan,et Teile sobiks ühefaasiline,pisut suurema östrogeenisisaldusega preparaat,näit.FEMODEN ,MARVELON ,MINULET.