Kilpnäärme proov ja soov rasestuda 16.09.19 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

2017 septembris tegin perearstil vereproovi. TSH oli 0,39 ja FT4 13,53. Siis toimus isiklikus elus hästi keeruline aeg ja tulin teie vastuvõtule Elite kliinikusse kuu aega hiljem oktoobris. Tegime uued proovid ja siis olid näidud TSH 0,34 ja FT4 16,34. Ütlesite, et kõik on hästi proovidega ja muretseda pole vaja.

2018 septembris perearstil olid näidud korras. TSH oli 0,72 ja FT4 oli 14,94.

Nüüd 2019 septembris tegin tavapäraselt proovid ja tulemused olid TSH 0,38 ja FT4 15,65.

Kui soovin lähiajal hakata mõtlema teisele lapsele, kas peaksin millegipärast muretsema või endokrinoloogi poole pöörduma? TSH norm on vist 0,4-4?

Või on minu näidud ok ja võin rahuliku südamega proovida rasestuda?

Tänades

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Kõik proovid on normi variandi sees ja ei ole mingit mõtet kogu aeg kilpnäärme analüüse kontrollida . Võite rahuliku südamega rasestuda.
Edu soovides,Maie Väli