Rindade suurenemine ja valu rindades 27.08.19 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Juba mitu kuud on rindades valu ja kuumatunne. Rinnad on numbri võrra suurenenud. Olen võtnud Agnucaston tablette, aga see ei aita. Mammograafia tehtud aasta tagasi ja arsti juures käinud 2 kuud tagasi antud teemaga. Valu rindades jätkub. Valu ajab öösiti úles, häiriv. Mida tegema peaksin.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 59-aastane

Tähtsaim teie vanuses on rinnavähi välistamine. Selleks on mammograafia sõeluuringud vanuses 50-62, kes paaritul aastal sündinud, neil paaritutel aastatel ja vastupidi. Suure tõenäosusega saate minna uuele tasuta sõelmammograafiale alates 2.01.2020, kui käisite 2018? Seni saab teha perearsti saatekirjaga lisauuringu- rindade ultraheliuuringu.
Suure tõenäosusega tuleks ravida üleminekuea kaebusi. Kui vähk ja muud kasvajad on välistatud, siis on tegemist nn ealiste muutustega.
Täpsustage, millal on teil sõelmammograafia ja paluge perearstilt saatekiri rinna UHD.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee