Valu rindades ja rinnus 25.09.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Pöördun sellise murega, et mul on ulepikaaja rinnus valud ja rindades. Olen sellega käinud ka arstil aga öeldi et pole midagi viga aga täna õhtul hakkas uuesti valud pihta ja valu lööb selga ka juba ja ma ei oska midagi peale hakata. Kas mul on põhjust muretsemiseks ?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Saan Teie murest aru ,samuti meeldib mulle Teie tähelepanelik suhtumine oma tervisesse. Rindade valulikkus on seotud menstruatsioonitsükliga. Olete vast ise ka tähele pannud,et umbes 10 päeva enne oodatavat menstruatsiooni on rinnad enam hellad ja puutetundlikud. Kui esinevad m.tsükli häired , siis võibki olla tunne,et rinnad on kogu aeg valulikud
Soovitan osta apteegi käsimüügist Agnucaston tablette ja neid võtta kolm kuud järjest iga päev üks tablett (ilma närimata).Ka menstruatsiooni ajal võtke ikka üks tablett päevas.
Edu soovides,
Maie Väli