Minipillid ja päevad 04.08.19 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen tarvitanud minipille kokku 4 kuud , 3 kuu lõpus tegin pausi ja 1 kuu pärast hakkasin uuesti kasutama.
Pillide alguse võtmise aeg oli 8:30 kuid nüüd on see nihkunud 10:30 peale. 10 päeval olime kogemata ilma kaitseta vahekorras ja võtsin SOS pilli. Selle kuu 34 päeval oli alakõhus krambid ja vähene punane veritsus ,nii on kestnud see 5 päeva .Rasedustest oli negatiivne. Kas tegemist on normaalse menstruatsiooniga või rasedusega?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Kui minipilli võtmine on nihkunud kuni 12 tundi, siis rasestumisvastase toime efektiivsus säilib ja SOS pilli pole vaja võtta. Minipillide võtmist tuleb alustada menstruatsiooni 1. päeval ja sellisel juhul pole lisakaitset vaja kasutada. Tekkinud kramplik kõhuvalu ja veritsus on seotud SOS pilliga ( see on sage kõrvaltoime). Jätkake minipillide võtmist. Järgmine menstruatsioon algab suure tõenäosusega 4 nädala pärast.