Sügelev laik tupe välispiirkonnas 20.02.19 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Möödunud suvel siis tuli mul tupe välispiirkonnale (häbememokale) mingi laik. Heledam laik, mis sügeleb. Umbes 4 cm pikk. Pissimisel valus ei ole, aga kui olen kratsinud äsja ja siis vetsu lähen siis muidugi on kibe ja paha paha. Läksin siis ilusti günekoloogi juurde ka. Ütles, et ega ta ei saagi aru mis see on. Arvas, et võib tingitud olla süneetilisest aluspesust, stringidest või mingitest pesuvahenditest. (et allergia vms). Stringe ma ei kanna, alati on täiesti tavalised puuvillased aluspüksid + pesuvahendid on mul võimalikult neutraalsed. Pesen lactacydiga. Dusigeel ka neutraalne. Pesupulber aluspesu jaoks on ka sensitive variant. Partner on olnud ka sama 2 aastat, vahekorras oleme kasutanud skyn kondoome, mis on ka kenasti sobinud. Seega kondoomist ka pole tingitud ja suguhaigused partnerilt on välistatud.
Igastahes seen see ka ei olnud, sest ainult väljaspoolt sügeleb üks koht. Kirjutas kreemi "fucicort" kreemi, mida siis määrisin. Tegi ka igasugu analüüse - ja ei midagi.
Soovitas veel ühte kreemi - Prurigyne. Kasutasin ka seda. Siis mingi hetk andis nagu järele aga nüüd on jälle koguaeg see laik sügelema hakanud. Olen siis proovinud multigyn mingeid rahustavaid kompresse, spreid. Siis proovisin veel saialille salvi, kummelisalvi, aloe vera geeli ja bephanten pluss kreemi. Mõistus on otsas. Günekoloogile pääsen tõenäoliselt kuu või paari pärast, aga tõesti ei tea mida hetkel teha selle olukorraga. Jubedalt häirib. Mida sinna praegu peale määrida? Osad kreemid nagu kuivatavad seda ja siis veel halvem. Või peaksin hoopis mõne nahaarstiga konsulteerima?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Kindlasti soovitan selle probleemiga pöörduda nahaarsti poole. Mitmed erinevad sügelust põhjustavad nahahaigused võivad lokaliseeruda välistel suguelunditel. Ravi peab tegema vastavalt põhjusele.