Valusad mädased punnid 23.09.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere
On tekkinud sellised punnid intiimpiirkonda. Alguses oli lihtsalt sügelev laik, mis muutus selliseks. On meeletult valus ning mäda välja pigistada ei ole võimalik. See on juba teine selline.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Furunkel ehk mädapaise on kas rasunäärme või karvanääpsu ummistuse tagajärjel tekkinud põletikuline kolle. Soodustavaks faktoriks on tavaliselt immuunsüsteemi nõrgenemine, stressirohke periood. Mädakollet pigistada ei tohi, soojakompress või soe vann leevendab ja kiirendab paranemist. Kasutage olemasolevat antiseptilise toimega Braunovidon salvi.