Merina ja kõhu kõverdamine 10.11.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Kas mõned tunnid pärast Merina spiraali paigaldamist võib kõverdada kõhtu nt kingade jalga panemiseks? Kas võin olla kindel, et spiraal on endiselt õige koha peal? Niite veel otsida ei saa.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Mirena on paigaldatud emaka sisse ja mingi kehaasendi muutus spiraali asendit ei mõjuta. Kerge veritsus, mis võib kesta pikemat aega, ja alakõhus pakitsus on normaalne. Niite ise kontrollima ei pea. Peale spiraali paigaldust ei ole soovitav esimese nädala jooksul tõsta väga suuri raskusi ja kasutada tampoone.
Kui ei esine rohket veritsust, tugevaid alakõhuvalusid, siis on soovitav kontrolli minna uuesti poole aasta pärast ning kui siis on kõik korras, edasiselt kord aastas.