Raseduse algus ja xanax 12.02.18 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Olen rase ja sain sellest alles teada. Päevad on ära jäänud 3 päeva. Murelikuks teeb see, et nelja viimase õhtu jooksul tarvitasin 0,25 ma Xanaxi, et parem uni oleks. Lugesin nüüd infolehelt, et see rohi ohtlik raseduse alguses. Kas on võimalik , et tekitas lootele mingeid kahjustusi?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Xanax kuulub kesknärvisüsteemi rahustavate ravimite hulka, mida kasutatakse eelkõige ärevushäirete ravis ja minimaalne annus on siis 0,25mg 2 kuni 3 korda päevas. Olete kasutanud mõnel õhtul Xanaxit 0,25mg ja ma usun, et selline lühiaegne väike doos ei kujuta mingit ohtu loote arengule. Xanaxiga ravi tuleb koheselt katkestada, kui on tegemist rasedusega. Uuringud on näidanud, et Xanaxi kasutamine raseduse ajal ärevuhäirete või depressiooni raviks võib põhjustada loote arengurikkeid ja loote närvisüsteemi kahjustust.
Kui õhtul on raske uinuda, võib kasutada looduslikke und soodustavaid preparaate, mida saab apteegi käsimüügist.